Product Tabs for WooCommerce 2.0.21 - en to da-DK translation catalogue (43 entries)

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Product Tabs for WooCommerce
da-DK: Produktfaner til WooCommerce

en: Getting Started
da-DK: Kom godt i gang

en: Tab: Settings
da-DK: Fane: Indstillinger

en: Conditions
da-DK: Betingelser

en: Use Default for All
da-DK: Brug standard for alle

en: Check to display default content in all products
da-DK: Tjek for at vise standardindhold i alle produkter

en: Priority
da-DK: Prioritet

en: Product Categories
da-DK: Produktkategorier

en: Select categories if you want to show tab in selected category only. If nothing is selected it will be shown for all categories.
da-DK: Vælg kategorier, hvis du kun vil vise fanen i den valgte kategori. Hvis der ikke er valgt noget, vises den for alle kategorier.

en: Custom Product Tabs
da-DK: Tilpassede produktfaner

en: There is no any custom tab to be set specific to the product.
da-DK: Der er ingen tilpasset fane, der er indstillet specifikt for produktet.

en: Click here to add custom tabs.
da-DK: Klik her for at tilføje tilpassede faner.

en: Default Content will be displayed if nothing is entered in the Product
da-DK: Standardindhold vil blive vist, hvis der ikke er indtastet noget i produktet

en: Default for All
da-DK: Standard for alle

en: Tab Key
da-DK: Fane nøgle

en: Tab updated.
da-DK: Fane opdateret.

en: Custom field updated.
da-DK: Tilpasset felt opdateret.

en: Custom field deleted.
da-DK: Tilpasset felt slettet.

en: Tab restored to revision from %s
da-DK: Fane gendannet til revision fra %s

en: Tab published.
da-DK: Faneblad udgivet.

en: Tab saved.
da-DK: Faneblad gemt.

en: Tab submitted.
da-DK: Faneblad indsendt.

en: Tab scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
da-DK: Faneblad planlagt til: <strong>%1$s</strong>.

en: Tab draft updated.
da-DK: Faneblad udkast opdateret.

en: Product Tabs
da-DK: Produktfaner

en: Product Tab Settings
da-DK: Indstillinger for produktfaner

en: Disable the_content Filter
da-DK: Deaktiver the_content filter

en: Enable this checkbox if you are using a page builder and have problems with the content preview.
da-DK: Aktivér denne afkrydsningsfelt, hvis du bruger en sidebygger og har problemer med indholdsvisningen.

en: Settings
da-DK: Indstillinger

en: Go Pro
da-DK: Bliv Pro

en: Add New Tab
da-DK: Tilføj nyt faneblad

en: New Tab
da-DK: Nyt faneblad

en: Edit Tab
da-DK: Rediger faneblad

en: View Tab
da-DK: Vis faneblad

en: Search Tabs
da-DK: Søg faner

en: Parent Tabs:
da-DK: Overordnede faner:

en: No tabs found.
da-DK: Ingen faner fundet.

en: No tabs found in Trash.
da-DK: Ingen faner fundet i papirkurven.

note: Description of the plugin/theme
en: Product Tabs for WooCommerce is the best WordPress plugin to add new tabs for WooCommerce products. You can add as many custom tabs as you need to the product using this plugin.
da-DK: Produktfaner til WooCommerce er det bedste WordPress-plugin til at tilføje nye faner til WooCommerce-produkter. Du kan tilføje så mange brugerdefinerede faner, som du har brug for til produktet ved hjælp af dette plugin.

[ctx: post type general name]
en: Tabs
da-DK: Faner

[ctx: post type singular name]
en: Tab
da-DK: Fane

[ctx: admin menu]
en: Product Tabs for WooCommerce
da-DK: Produktfaner til WooCommerce

[ctx: add new on admin bar]
en: Tab
da-DK: Fane
