Product Tabs for WooCommerce 2.0.21 - en to ja translation catalogue (47 entries)

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Product Tabs for WooCommerce
ja: WooCommerce用プロダクトタブ

en: Version: %s
ja: バージョン: %s

en: Getting Started
ja: 始めに

en: Tab: Settings
ja: タブ: 設定

en: Conditions
ja: 条件

en: Use Default for All
ja: すべてにデフォルトを使用

en: Check to display default content in all products
ja: すべての製品にデフォルトのコンテンツを表示するにはチェックしてください

en: Priority
ja: 優先度

en: Product Categories
ja: 商品カテゴリー

en: Select categories if you want to show tab in selected category only. If nothing is selected it will be shown for all categories.
ja: 選択したカテゴリーのみでタブを表示する場合はカテゴリーを選択してください。何も選択されていない場合はすべてのカテゴリーに表示されます。

en: Custom Product Tabs
ja: カスタムプロダクトタブ

en: There is no any custom tab to be set specific to the product.
ja: 特定の製品に設定されるカスタムタブはありません。

en: Click here to add custom tabs.
ja: カスタムタブを追加するにはここをクリックしてください。

en: Default Content will be displayed if nothing is entered in the Product
ja: 製品に何も入力されていない場合、デフォルトコンテンツが表示されます

en: Default for All
ja: すべてにデフォルト

en: Tab Key
ja: タブキー

en: Tab updated.
ja: タブが更新されました。

en: Custom field updated.
ja: カスタムフィールドが更新されました。

en: Custom field deleted.
ja: カスタムフィールドが削除されました。

en: Tab restored to revision from %s
ja: タブは%sのリビジョンに復元されました。

en: Tab published.
ja: タブが公開されました。

en: Tab saved.
ja: タブが保存されました。

en: Tab submitted.
ja: タブが送信されました。

en: Tab scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ja: タブは予定されています: <strong>%1$s</strong>。

en: M j, Y @ G:i
ja: Y年m月j日 @ G:i

en: Tab draft updated.
ja: タブの下書きが更新されました。

en: Product Tabs
ja: 商品タブ

en: Product Tab Settings
ja: 商品タブ設定

en: Disable the_content Filter
ja: the_content フィルターを無効にする

en: Enable this checkbox if you are using a page builder and have problems with the content preview.
ja: ページビルダーを使用している場合、コンテンツのプレビューに問題がある場合はこのチェックボックスを有効にしてください。

en: Settings
ja: 設定

en: Go Pro
ja: プロにアップグレード

en: Add New Tab
ja: 新しいタブを追加

en: New Tab
ja: 新しいタブ

en: Edit Tab
ja: タブを編集

en: View Tab
ja: タブを表示

en: Search Tabs
ja: タブを検索

en: Parent Tabs:
ja: 親タブ:

en: No tabs found.
ja: タブが見つかりませんでした。

en: No tabs found in Trash.
ja: ゴミ箱内にタブが見つかりませんでした。

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://wpconcern.com/plugins/woocommerce-product-tabs/
ja: プラグイン/テーマのURI

note: Description of the plugin/theme
en: Product Tabs for WooCommerce is the best WordPress plugin to add new tabs for WooCommerce products. You can add as many custom tabs as you need to the product using this plugin.
ja: WooCommerceのための製品タブは、WooCommerce製品に新しいタブを追加するための最高のWordPressプラグインです。このプラグインを使用して、必要なだけカスタムタブを製品に追加できます。

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://wpconcern.com/
ja: プラグイン/テーマの著者URI

[ctx: post type general name]
en: Tabs
ja: タブ

[ctx: post type singular name]
en: Tab
ja: タブ

[ctx: admin menu]
en: Product Tabs for WooCommerce
ja: WooCommerce用の製品タブ

[ctx: add new on admin bar]
en: Tab
ja: タブ
